Реаблитация

Разработки по Наказателно право - обща част и изборните наказателно правни дисциплини

Реаблитация

от Emkos » Чет Авг 20, 2009 5:49 pm

Здравейте.
Имам проблем със забрана за напускане на БГ заради това че съм осъждан условно.Присъдата ми изтече преди 3м.Изкам да знам какво трябва да направя за да бъда РЕАБИЛИТИРАН нужно ми е за отмяна на забраната ми да наускам страната.
Изкам също така да допълня че преди 10г също имах условна присъда но не съм бил реабилитиран.Интересъва ме как да постъпя в случая. Благодаря предварително

Edit (модератор): Пиши на кирилица!

Re: Реаблитация

от ssdivision » Нед Сеп 26, 2010 12:44 am

Реабилитацията настъпва по право чрез съдебен акт. По право настъпва в четири случая: 1) Ако си бил осъждан условно в изпитателния срок да не си извършал други престъпления; 2 ) Ако си бил осъден до 3 години на лишаване на свобода, поправителен труд или задължително заселване да не си извършвал други престъпления за които се предвижда наказание лишаване от свобода 3) ако си бил осъден на глоба, обществено порицание или лишаване на права, до една година от присъдата не трябва да си извършал престъпление от ОХ, ако си бил осъден като непълнолетен до 2 год след наложеното наказание не трябва да си извършвал престъпление от Ох

Чрез съдебен акт условията са:

1 Да са изтекли 3 год от датата на наложеното наказание
2 В този срок да не си извършвал друго престъпление от ОХ
3 Да си имал добро поведение след осъждането
4 Ако си извършил умишлено престъпление да си възстановил вредите

това е което мога да ти кажа