ПАРКО МЯСТО ЗА ИНВАЛИДИ

Правна клиника по гражданско право.

ПАРКО МЯСТО ЗА ИНВАЛИДИ

от irka g » Сря Окт 22, 2008 6:43 pm

(?) (sad)
Предполагам ,че не е тук мястото да питам,но ако някой поне знае да ме насочи къде да погледна или към кого да се обърна.Искам да разбера как се дава разрешение къде да се сложи знак за инвалиди и как се разрешава място да се отпусне за паркирване на инвалид.
Имам един комшия който се прави на велик .Жена му има лекарски кабинет пред който има огрооомен тротоар на който ако толкова е наложително могат да паркират 5 коли .Той обаче си е сложил едни огромни саксии с посети дръвчета в тях .Нищо лошо ама не е само това сложил си е знак за инвалиди и си е очертал място и недава никой да паркирва там(при тази липса на места за паркирване)На всичкото отгоре свекърът ми е инвалид 1 група и когатосе опита да спре ела да видиш ти скандал (нищо че си има и стикерче човекът нямал право ,защото оня си го бил ангажирал и .....)_Та ако някой може да ми помогне да разбер има ли право (защото съм сигурна че даже знака си го е сложил сам) кой може би мо е разрешил и къде би трябвало да се оплача.
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Re: ПАРКО МЯСТО ЗА ИНВАЛИДИ

от b_one » Сря Окт 22, 2008 8:50 pm

едно сигналче за нарушено тротоарно право може за начало да пуснете, мисля че до общински органи се подава.

Re: ПАРКО МЯСТО ЗА ИНВАЛИДИ

от northern-star » Чет Окт 23, 2008 11:29 am

Тъй като и аз не съм наясно, идеята да сезираш общината, в която живееш, ми звучи добре! Като отидеш там, трябва да се намери някой компетентен, а да подадеш сигнал да се провери любимия ти съсед в правотата и претенциите му, няма да ти навреди!
Пиши какво е станало после и дали е имало резултат!
Аватар